Aktuális projektjeink
Helyben hogyan? Fiatalok a településeken
A projekt során olyan rendezvényeket és szakmai folyamatot valósítunk meg, amely a pályakezdő ifjúsági szakembereknek, valamint az ifjúsági munkára hatással lévő döntéshozóknak szólnak. Célunk tanulási lehetőséget biztosítani az által, hogy feldolgozzunk az ifjúsági munka legaktuálisabb témáit.
YouthTube
A projekt elsődleges célja az ifjúsági munka ismertségének és elismertségének növelése a láthatóság útján. Egy csatorna felépítése, melyre olyan tartalmak készülnek, melyek a fiatalokat és az ifjúsági munkát érintő kérdésekről szólnak, s melyek témáit fiatalok és egyéb érintettek – ifjúsági szakemberek, döntéshozók – bevonásával határozunk meg.
Partnerségek
Korábbi projektjeink
Ifjúsági munka merre jársz?
Foglalkozok ifjúsági munkával? címmel indul el hazánk legelső olyan kutatása, amelynek fókuszában az ifjúsági munkával foglalkozó szakemberek kompetenciái, szakmai motivációja áll. A kutatás célja az, hogy jobban megismerjük és megértsük az ifjúsági munkával foglalkozó szakemberek körét: Milyen értékekre építik a szakmai tevékenységüket? Milyen kompetenciával rendelkeznek? Mit jelent számukra a hivatásuk? Önkéntesként vagy fizetésért dolgoznak?
MAP – Mission to Accomplish Participation!
A közel egy éves időtartamú projekt időtartama alatt Gödöllő és Mikkeli városából érkező fiatalok kerülnek bevonásra, akik a közösségszervezést és ifjúsági munkát tanuló egyetemi hallgatókkal, valamint a partnerek szakembereivel közösen dolgozzák fel az ifjúsági részvétel témakörét.
EURvoice
Az EURvoice projekt célja, hogy növelje a fiatal uniós polgárok tudatosságát a társadalmi felelősségvállalás témájában. A projekt ezen kívül támogatja a fiatalokkal foglalkozó szakemberek munkáját a fiatalok aktív polgári szerepvállalásának ösztönzésében.
A projekt során elkészült eredmények az eurvoice.net oldalon érhetőek el.
Youthtainability
A Youthtainability egy hosszú távú stratégiai együttműködés a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság, a DYPALL és a Fénix szervezetek között. A projekt több mint egy éve alatt három partner találkozó és egy ifjúsági szakembereknek szervezett látó út tapasztalatai és szakmai munkája során állítottuk össze a projekt eredményeként létrejött úgynevezett szellemi terméket, mely három részből épül fel.
Hozd közelebb
A projekt első részében tíz település döntéshozói és fiataljai közösen vesznek részt egy képzésen, ahol non-formális módon dolgozzák fel a demokrácia és az aktív állampolgárság témaköreit. Ezt követően a résztvevők saját településeiken szimulációs gyakorlatokat szerveznek, amelyek elősegítik a fiatalok és döntéshozók közötti párbeszédet.
(be)Vonzó II.
(be)Vonzó? II. című projektünknek célja, hogy az Orosházi és Szarvasi Járások területén, a strukturált párbeszéd módszerének alkalmazásával egy olyan fejlesztési folyamatot indítsunk el, amellyel a döntéshozók és fiatalok között egy aktív kapcsolat kialakulása és működtetése valósul meg.
AWWWareness
AWWWareness is an educational program of the Federation of Children’s and Youth Municipal Councils. This program aims to provide a supervised learning process for participants in the field of mental and physical well-being, environmental awareness and media awareness. The concept is to encourage the participants to live and act more health conscious, environmentally conscious and media conscious.