Aktuális projektjeink

Ifjúsági munka merre jársz?

Foglalkozok ifjúsági munkával? címmel indul el hazánk legelső olyan kutatása, amelynek fókuszában az ifjúsági munkával foglalkozó szakemberek kompetenciái, szakmai motivációja áll. A kutatás célja az, hogy jobban megismerjük és megértsük az ifjúsági munkával foglalkozó szakemberek körét: Milyen értékekre építik a szakmai tevékenységüket? Milyen kompetenciával rendelkeznek? Mit jelent számukra a hivatásuk? Önkéntesként vagy fizetésért dolgoznak? 

Tovább

Youthtainability seminar

A szeminárium nemformális tanulási lehetőséget nyújt a résztvevőknek, interaktív programokon keresztül, amelyek önreflexióra és párbeszédre építenek az alábbi témák mentén: helykötődés és identitás, társadalmi fenntarthatóság, fenntartható közösségek.

Tovább

SzóTag

A SzóTag című projektünk célja, hogy a fiatalok és a döntéshozók közötti párbeszédet a fiatalok által használt csatornák feltérképezésével és döntéshozókkal történő megismertetésével segítse előre.

Tovább

MAG

Öt egri fiatal által beadott és vezetett projekt legfőbb célkitűzése a közösségi lét fellendítése, aktivitás fokozása, kapcsolatok erősítése, mindez egy kis együttélő közösségen belül. 

Tovább

OHYouth

Az OHYouth ifjúsági csere célja, hogy a projekt során résztvevő fiatalok létrehozzanak egy olyan társadalmi célú kezdeményezést, amely támogatja a fiatalok saját korcsoportjának való bevonzását, segíti a kritikus gondolkodást és teret ad a kreatív ötletek megvalósítására.

Tovább

Helyben hogyan? Fiatalok a településeken

A projekt során olyan rendezvényeket és szakmai folyamatot valósítunk meg, amely a pályakezdő ifjúsági szakembereknek, valamint az ifjúsági munkára hatással lévő döntéshozóknak szólnak. Célunk tanulási lehetőséget biztosítani az által, hogy feldolgozzunk az ifjúsági munka legaktuálisabb témáit.

Tovább

YouthTube

A projekt elsődleges célja az ifjúsági munka ismertségének és elismertségének növelése a láthatóság útján. Egy csatorna felépítése, melyre olyan tartalmak készülnek, melyek a fiatalokat és az ifjúsági munkát érintő kérdésekről szólnak, s melyek témáit fiatalok és egyéb érintettek – ifjúsági szakemberek, döntéshozók – bevonásával határozunk meg.

Tovább

Partnerségek

Inclusion is On!

Az IncOn rövidítésű – finn partnerünk vezetésével megvalósuló – projekt fő témája az ifjúsági részvétel és a bevonás, illetve az, hogyan lehet különböző tevékenységeket és eseményeket a lehető leginkább befogadóvá tenni mindenki számára.

Tovább

EUtopia

A 2023-ban indult EUtopia projekt francia partnerünk koordinálásában valósul meg 5 ország részvételével (Belgium, Franciország, Lengyelország, Magyarország és Olaszország).  A projekt célja, hogy az utópia és disztópia koncepciókat beépítsük a fiatalok állampolgári nevelésébe.

Tovább

MAP – Mission to Accomplish Participation!

A közel egy éves időtartamú projekt időtartama alatt Gödöllő és Mikkeli városából érkező fiatalok kerülnek bevonásra, akik a közösségszervezést és ifjúsági munkát tanuló egyetemi hallgatókkal, valamint a partnerek szakembereivel közösen dolgozzák fel az ifjúsági részvétel témakörét. 

Tovább

Peace4Europe

The aim of the project is to increase the understanding of different ways the principles of peace education can be best adapted to the principles of non-formal learning to support youth workers in engaging with it.

Tovább

EURvoice

Az EURvoice projekt célja, hogy növelje a fiatal uniós polgárok tudatosságát a társadalmi felelősségvállalás témájában. A projekt ezen kívül támogatja a fiatalokkal foglalkozó szakemberek munkáját a fiatalok aktív polgári szerepvállalásának ösztönzésében.

A projekt során elkészült eredmények az eurvoice.net oldalon érhetőek el.

Tovább

ReNature

Portugál szervezésű ifjúsági csere, melynek fókuszában a klímaváltozás áll, különös tekintettel a személyes felelősség témakörére, a fair trade kereskedelemre, az emberi jogokra, a fenntarthatóság lehetőségeire és a tudatos fogyasztásra.

Tovább

Gamification Tools

A nemzetközi stratégiai partnerség projekt célja közelebb kerülni ahhoz, hogy az ifjúsági szakemberek hogyan tudnák hatékonyabban alkalmazni digitális módszereket, eszközöket.

Tovább

Korábbi projektjeink

RÉszreVétel

A Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság 2016. február 1. és 2017. július 31. között valósította meg az Európai Bizottság Erasmus+ Programja által támogatott RÉszreVétel című projektjét. 

Tovább

Közelítő

A Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság Közelítő című projektjét 2017. május 1. és 2018. március 31. között tervezzük megvalósítani Magyarország 12 településének bevonásával.

Tovább

Youthtainability

A Youthtainability egy hosszú távú stratégiai együttműködés a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság, a DYPALL és a Fénix szervezetek között.  A projekt több mint egy éve alatt három partner találkozó és egy ifjúsági szakembereknek szervezett látó út tapasztalatai és szakmai munkája során állítottuk össze a projekt eredményeként létrejött úgynevezett szellemi terméket, mely három részből épül fel.

Tovább

Locality reloaded

Az egyhetes tréning során a résztvevőink szakmai támogatásunk mellett el(ő)készítik saját ifjúsági párbeszéd projektjüket.

Tovább

Helyben hogyan?

Társaságunk 2020. február végén tartott két napos konferenciája

Tovább

Hozd közelebb

A projekt első részében tíz település döntéshozói és fiataljai közösen vesznek részt egy képzésen, ahol non-formális módon dolgozzák fel a demokrácia és az aktív állampolgárság témaköreit. Ezt követően a résztvevők saját településeiken szimulációs gyakorlatokat szerveznek, amelyek elősegítik a fiatalok és döntéshozók közötti párbeszédet. 

Tovább

Van benne valami?!

A Van benne valami?! című projektünk célja a széleskörű tájékoztatás és párbeszéd kezdeményezése az EU Ifjúsági Stratégiájával kapcsolatban.

Tovább

(be)Vonzó II.

(be)Vonzó? II. című projektünknek célja, hogy az Orosházi és Szarvasi Járások területén, a strukturált párbeszéd módszerének alkalmazásával egy olyan fejlesztési folyamatot indítsunk el, amellyel a döntéshozók és fiatalok között egy aktív kapcsolat kialakulása és működtetése valósul meg.

Tovább

Facilitation Academy vol.3.

Egy közel egy éves, személyesen követett program, melyben a résztvevők praktikus és hasznos tudást szereznek a fiatalokkal való foglalkozás non-formális lehetőségeiről.

Tovább

AWWWareness

AWWWareness is an educational program of the Federation of Children’s and Youth Municipal Councils. This program aims to provide a supervised learning process for participants in the field of mental and physical well-being, environmental awareness and media awareness.  The concept is to encourage the participants to live and act more health conscious, environmentally conscious and media conscious.

Tovább

(be)vonzó

A projekt célja, hogy a Budakeszi és Érdi Járások településein a strukturált párbeszéd alkalmazásával egy olyan fejlesztési folyamatot indítson be, amellyel a döntéshozók és fiatalok között egy aktív kapcsolat kialakulása és működtetése valósul meg.

Tovább