A GYIÖT szakmai gyakorlatos hallgatók jelentkezését várja a 2023. október 29 – november 07. között megvalósuló Mental Health Through Nature and Community című ifjúsági cseréjére. A program Liptódon (Baranya megye) valósul meg 6 ország, 30 fiatalja és csoportvezetőik részvételével, a GYIÖT szervezésében.

Feladatok:

  • a program előkészítésében, megvalósításában és utómunkálataiban való aktív részvétel, elsősorban a magyar csoport vonatkozásában a csoportvezetői feladatok ellátása,
  • folyamatos részvétel az ifjúsági csere programján, ott a magyar csoporthoz tartozó (15-17 éves) fiatalok részvételének szakmai és szükség szerint angol nyelvi támogatása,
  • csoportos feladatokat követően a tapasztalatokat feldolgozó beszélgetés levezetése a magyar csoport számára (magyar nyelven), eseti jelleggel közösségi játékok levezetése angol nyelven,
  • részvétel a csoportvezetői egyeztetéseken, ott a magyar fiatalok vonatkozásában közreműködés,
  • a magyar fiatalok támogatása a Youthpass tanúsítvány kitöltésében,
  • részvétel a szakmai dokumentáció, beszámoló összeállításában.

Elvárások:

  • részvétel az ifjúsági csere, és az előkészítő és az értékelő találkozók teljes időtartamán,
  • minimum társalgási szintű angol nyelvtudás,
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban,
  • rugalmasság és kezdeményezőkészség,
  • csapatmunkára való képesség,
  • megoldásközpontú problémakezelés,
  • előre egyeztetett időpontokban pontos megjelenés, rendelkezésre állás.

Csoportvezetői készségek:

  • Kommunikáció facilitálása: Segít a csoporttagok közötti hatékony kommunikáció kialakításában és fenntartásában.
  • Együttműködési készség fejlesztése: Ösztönzi a csoporttagokat az együttműködésre és a csapatmunkára.
  • Mentori szerep: Támogatja a résztvevőket a szakmai fejlődésben és a projekt során való tanulásban.
  • Problémamegoldás: Segít a csoporttagoknak az esetleges problémák megoldásában, például konfliktusok vagy nehézségek esetén.
  • Időmenedzsment: Segít a projekt időzítésének és ütemezésének betartásában.
  • Csoport összetartása: Felelős a (magyar) csoport összetartásának és motivációjának fenntartásáért.
  • Kultúrák találkozása: Segít a különböző kultúrák közötti kommunikációban és megértésben.
  • Részvétel támogatás: Ösztönzi a résztvevőket az aktív részvételben és a projekttel kapcsolatos felelősségeik vállalásában.
  • Konfliktuskezelés: Segít a konfliktusok megelőzésében és kezelésében a csoporton belül.
  • Motiváció és inspiráció: A csoportvezetőnek motiválnia kell a csoportot, hogy a legjobb teljesítményüket nyújtsák. Az inspiráció és pozitív hozzáállás segíti a résztvevőket a projekt során való elkötelezettségben és teljesítményük javításában.

Időpont: 2023. október 29 – november 07.

Helyszín: Liptód (Baranya megye, Magyarország)

Munkanyelv: Angol

Előkészítő alkalom tervezett időpontja:

  1. október 20. – Online felkészítő alkalom (várhatóan délutáni napszakban, 90-120 perc)

Utólagos értékelő találkozó időpontja később kerül egyeztetésre (várhatóan november vége – december eleje)

Amit kínálunk:

  • szakmai gyakorlat igazolása (igény szerint),
  • a rendezvényen szállás, étkezés, kávészünet, valamint utazási költség biztosítása,
  • kellemes, támogató és együttműködő munkakörnyezet,
  • fejlődési lehetőség, szakmai támogatás
  • nettó 100.000 Ft pénzbeli díjazás.

Kérjük, csak abban az esetben jelentkezz, amennyiben tudod vállalni, hogy a teljes programon és az előkészítő és értékelő találkozókon is részt tudsz venni.

Jelentkezési határidő: 2023. október 15.

Az alábbi jelentkezési lap kitöltésével tudsz jelentkezni.

A kiválasztás első körben a jelentkezési lapon megadott adatok alapján történik. A második kör szükség szerint személyes interjúk kertében zajlik, amelyek tervezetten 2023. október 17-21. között kerülnek lebonyolításra.

További információ: international@gyiot.hu

Bálint Andrea:  70/231-1002

A jelentkező a jelentkezés megküldésével tudomásul veszi és elfogadja, hogy a személyes adatait a GYIÖT a kiválasztási folyamat lezárulásáig kezelje. Ezt követően a jelentkezések, és azzal együtt minden személyes adat törlésre kerül. A személyes adatkezelésről bővebben Adatkezelési Tájékoztatónkban olvashat.