Mi a GYIÖT?
A GYIÖT célja az ifjúsági munka fejlesztése és elismertségének elősegítése, láthatóságának növelése. Ennek érdekében a szakma érintettjei számára rendszeresen biztosítjuk a kapcsolatépítési és fejlődési lehetőséget programjainkon, továbbá szakmai-módszertani segédanyagokat fejlesztünk, ifjúsági fókuszú település- és térségfejlesztési folyamatokban veszünk rész. Kutatási és kommunikációs tevékenységeinkkel hozzájárulunk a megalapozott fejlesztésekhez és a láthatóság növeléséhez. Kiterjedt hazai és nemzetközi kapcsolatokkal és partnerséggel rendelkezünk.
Célcsoportunkba az ifjúsági szakma érintettjei, elsősorban az ifjúsági munkát végző szakemberek és önkéntesek; a települési önkormányzatok, mint a helyi ifjúsági munkáért felelős intézmények, valamint a fiatalok közösségeinek vezetői, aktív tagjai tartoznak. Emellett kapcsolatban állunk az ifjúsági szakma társterületeinek (oktatás, kultúra, szociális és civil szektor, stb.) képviselőivel is.
Munkánkkal hozzájárulunk az ifjúsági munka fejlesztéséhez, a fiatalok aktív részvételéhez, ágenciájuk fejlődéséhez és a társadalmi párbeszéd erősítéséhez. Munkánk az emberi méltóság, egyenlőség, szolidaritás és emberi jogok értékein alapulnak, figyelünk a nemek közötti egyenlőségre, a részvételiségre, inklúzióra és a demokratikus működésre. Az ifjúsági munkát értékalapú tevékenységként értelmezzük, ami támogatja a fiatalokat az aktív, felelős felnőtté válás útján.
Kik vagyunk?
Értékeink
Társaságunk működése során az alábbi értékek és elvek mentén szervezi meg a célja szerinti munkáját, tevékenységeit:
Bevonásra, a részvételre ösztönzést saját tevékenységeink tervezése, megvalósítása és értékelése során egyaránt fontosnak tartunk, így törekszünk a résztvevők minél nagyobb mértékű bevonására és arra, hogy az aktív cselekvésben is teret biztosítsunk számukra.
Tanulási lehetőség biztosítása, elsősorban a nemformális tanulás módszerei által, valamint a gyakorlati tapasztalatszerzésre teret adva mind a résztvevőinknek, célcsoportunknak, mind tagjainknak, önkénteseinknek és munkatársainknak.
Magas minőség biztosítása a célcsoportunk, résztvevőink számára, mind a programjaink és kiadávnyaink szakmai tartalmát, mind pedig megjelenési formáját és szolgáltatásait (étkezés, szállás, stb.) illetően.
Fenntarhatóságra való törekvés, amely alatt egyaránt értjük a környezeti fenntarthatósági szempontokat (minél kevesebb műanyag, papír, káros anyag, stb.), mind pedig a szervezet fenntarthatóságának szem előtt tartását.
Helyi gazdaság támogatására törekszünk azáltal, hogy forrásainkat igyekszünk elsősorban az egyes programoknak otthont adó települések helyi termelőinél, szolgáltatóinál felhasználni, hozzájárulva ezzel a gazdaság fenntarhatóságához és magyar, helyi termékek és szolgáltatások népszerűsítéséhez is.
Átláthatóság, hiszen szeretnénk, hogy minél inkább transzparens módon működjünk, mind a szakmai munka, mind a különböző pályázati támogatások felhasználása szempontjából.
Egyenlőség, mindenféle megkülönböztetés nélkül.
Egészségtudatosság elősegítése, elsősorban programjaink során a minél egészségesebb, természetesebb étkezések és a mozgási lehetőség biztosítása által.
Függetlenség, politikai pártoktól, vallási és ideológiai irányzatoktól, szervezetektől, befolyásolástól.
Közösségiesség: hiszünk a közösség erejében, a békés együttélés, a kölcsönös tisztelet, és a felelős együttműködés eredményességében.